Nowoczesna architektura : Collective Tower / Adrian Lahoud

Dzięki uprzejmości Adrian Lahoud The Collective Tower, zaproponowana w Trypolisie, Liban, przez Adrian Lahoud, odnosi się do współistnienia różnych form miast, w szczególności drobnoziarnistych, drobnoziarnistych działów budowlanych w wieżach i drapaczach chmur.
Więcej o projekcie po przerwie.
Podobnie jak wiele miast na Bliskim Wschodzie, Trypolis to stare i drobnoziarniste miasto z małymi formami, które zostały opracowane przez tradycję i konieczność przez wieki.
Wraz z nadejściem technologii i globalizmu te szczegóły zostają zastąpione ogólnymi formami rozwoju o wysokiej gęstości.
Propozycja Adriana Lahouda bada ten problem z wieżą, która ma zredukowaną powierzchnię, która w minimalnym stopniu zakłóca strukturę istniejącego miasta.
Dzięki uprzejmości Adrian Lahoud Wieża jest elastyczną potrójną strukturą nośną, która zmienia się w celu dostosowania do wielu małych i zmiennych warunków terenowych, które są charakterystyczne dla drobnoziarnistych miejsc w starszych miastach.
Struktura zbiorowa to wiązka trzech mniejszych wież połączonych w środku dla stabilności konstrukcji.
Dzięki uprzejmości Adriana Lahouda Dołączając do wież w środku, wprowadzono dwie znaczące zmiany; po pierwsze, publiczny poziom podium występuje w połowie wysokości wieży, podczas gdy stan podłoża.
teraz cieniowany przez głośność powyżej może przybrać bardziej aktywny publiczny charakter.
Projekt jest zaprojektowany jako zbiór serii pół-autonomicznych problemów skalarnych.
Każdy problem rejestruje się w budynku na różne sposoby.
Chodzi o to, aby opracować ogólną i powtarzalną strategię w każdym rejestrze.
Dzięki uprzejmości Adrian Lahoud Architekt: Adrian Lahoud Lokalizacja: Trypolis, Libia Asystenci: Alina McConnochie, Sally Hsu, Regan Ching, Erik Escalante
[więcej w: hotel vertigo gogolin, gazeta malborska, akumulacja ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: akumulacja ciepła gazeta malborska hotel vertigo gogolin