Budownictwo wczoraj i dzis : Tower House / Alter Studio Architetti Associati

Dzięki uprzejmości Alter Studio Architetti Associati Alter Studio Architetti Associati podzielił się z nami swoim projektem, który zdobył drugie miejsce, w konkursie Tower House Competition w Treviso we Włoszech, który zmusił architektów do odnowienia dwudziestopiętrowego punktu orientacyjnego w tej okolicy.
Propozycja przekształca istniejącą wieżę w 3 dołączone struktury, z których każda została zaprojektowana z własną strategią energetyczną.
Panele fotowoltaiczne na dachu i elewacji południowej zapewniają moc 60 + 15 kW, co w połączeniu z urządzeniami bioklimatycznymi obniża emisję CO2 do zera.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Tower House to dwudziestopiętrowy kompleks mieszkaniowy zbudowany w latach 60-tych w Treviso.
Struktura i fasady, wszystkie z betonu, są w rzeczywistości w bardzo złym stanie, jak to często bywa w przypadku tego rodzaju budynków we Włoszech.
Z tego powodu traci rolę.
Punktu orientacyjnego.
w historycznym krajobrazie miasta.
Dzięki uprzejmości Alter Studio Architetti Associati, oprócz swojej estetycznej sytuacji, rezydencja działa bardzo negatywnie pod względem zużycia energii.
Prywatny deweloper zorganizował konkurs pomysłów, aby całkowicie zmienić wygląd zewnętrzny w klucz ekologiczny, który jest bardzo nietypowy we Włoszech.
Projekt generuje 3 dołączone wieże z jednej: każda inaczej zaprojektowana i każda z własną strategią energetyczną na podstawie zróżnicowanej orientacji i rodzaju krajobrazu.
Dzięki uprzejmości Alter Studio Architetti Associati Pionowy słoneczny komin zajmuje całą południową fasadę, pionowa zielona ściana odpowiada parkowi po północnej stronie, a ekrany wentylowane gipsem z wbudowanym kontekstem.
Pionowa instalacja fotowoltaiczna i dach słoneczny dają budynkowi moc 60 + 15 kW.
Aktywny układ słoneczny posadzony wraz z urządzeniami bioklimatycznymi obniża do zera emisje Co2.
Te zrównoważone strategie nadają budynkowi nowy wygląd, który stał się nowym punktem zwrotnym.
w kontekście Treviso.
Projekt ten ma być przykładem i bodźcem do wdrożenia strategii ekologicznych w wielu podobnych sytuacjach na terytorium Włoch.
Dzięki uprzejmości Alter Studio Architetti Associati
[więcej w: pasta do podłogi, szkłomal, biameditek ]

Powiązane tematy z artykułem: biameditek pasta do podłogi szkłomal