Architektura: Meczet (Amir Al-Momenin) Proposal / CAAT Architecture Studio

Dzięki uprzejmości CAAT Architecture Studio Koncentrując się na lokalnej architekturze, propozycja Mosque (Amir Al-Momenin) autorstwa CAAT Architecture Studio odrywa się od codzienności i podejścia do wielbienia przestrzeni w dostępie do budynku.
Zintegrowany podmiot wniosku odgrywa rolę ośrodka religijnego i kulturalnego w skali regionu, komunikując się z otoczeniem.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Poszukując kontekstu projektu w Teheranie, projekt ujawnił jeden z podstawowych aspektów architektury irańskiej jako.
Hierarchię.
jakość organizacji przestrzeni.
Ten sposób warstwowania przestrzeni, który sprawia, że sekwencje zdobywania przestrzeni można prześledzić w różnych starszych budynkach, szczególnie w budynkach religijnych.
Zgodnie ze współczesnym miejskim blokiem miejskim z gęstymi cegiełkami, w których znajdował się meczet i region, w którym działa meczet, kierował zespołem projektowym do nowej perspektywy, która ukształtowała propozycję w odniesieniu do tradycyjnego i nowoczesnego stylu życia.
Dzięki uprzejmości CAAT Architecture Studio Wewnątrz granicy granic i sąsiadów, budowa meczetu w odniesieniu do funkcji tego typu budynków, takich jak sala modlitw i czynności boczne, oddzielny dostęp i przestrzenie dla mężczyzn i kobiet itp.
Obok lokalnej architektury na północ od Teheranu, prowadzą do połączenia elementów meczetu w postaci minaretu, ganku, dziedzińca i kopuły w sposób, który odtwarza zupełnie nowe przestrzenie.
Projekt dotyczy środowiska poprzez różnorodność klimatu w każdym sezonie, a także różne anioły widzenia i przejrzystość w zależności od środowiska i oświetlenia wnętrza.
Dzięki uprzejmości CAAT Architecture Studio Architecture Company: CAAT Architecture Studio Lokalizacja: Dezashib, Teheran, Iran Klient: Mosque Rada nadzorcza Architekci: Mahdi Kamboozia, Rasha Kiani Asystent Architekt: Hamidreza Salek Renderowanie 3D: Mohamad Ashkbarsefat Fotografia: Mahdi Hosseini Powierzchnia: 559.23 Sqm Rok : 2013
[przypisy: akumulacja ciepła, huta szkła tur, gazeta malborska ]

Powiązane tematy z artykułem: akumulacja ciepła gazeta malborska huta szkła tur