Architektura i nowoczesne budownictwo – Szkółki drzewne: Kultywowanie miejskiej dżungli / Dominique Ghiggi

Dominique Ghiggi, architekt krajobrazu i asystent naukowy w Instytucie Architektury Krajobrazu w Zurychu, opublikował książkę badającą zmieniające się relacje między człowiekiem a naturą na przestrzeni dziejów.
Praca jest idealna dla osób związanych ze środowiskiem, ponieważ bada rozrzucone drzewostany na całym świecie oraz ich znaczenie społeczne, ekonomiczne i kontekstowe.
Więcej o książce po przerwie.
Jak wyjaśnia Ghiggi we wstępie, Fastwood, książka jest informowana przez postrzeganie krajobrazu jako zjawiska z natury zmiennego, a zatem jako takiego, które ciągle musi być ponownie przeanalizowane. Organizowane w rozdziałach podzielonych przez regiony geograficzne, książka dotyka pustynnienia w Sahelu, projektów ekologicznych w Szanghaju, lasów deszczowych w Zurychu, a nawet banku nasion na arktycznej wyspie Spitsbergen, żeby wymienić tylko kilka.
Rozdziały dzielą się spostrzeżeniem od różnych profesjonalistów zajmujących się krajobrazem, którzy podróżowali po całym świecie, starając się zrozumieć rolę odgrywaną przez szereg czynników ekonomicznych i historycznych w znaczącym wpływie szkółek drzewnych na planowanie przestrzenne i architekturę krajobrazu.
Ostatni rozdział dotyczy współczesnej metropolii i walki o zachowanie zieleni w szybkiej urbanizacji XXI wieku.
Od zielonych dachów i zielonych pasów w Londynie, po wielki projekt w Dagenham Docks, który łączy strefę przemysłową z szkółką drzew, nieustannie bada związek między człowiekiem a jego środowiskiem.
Książka oferuje kompetentną kompilację międzynarodowych studiów krajobrazowych i jest bardzo skoncentrowaną lekturą dla architekta krajobrazu.
[podobne: luxmed dentysta, hotel vertigo gogolin, remondis świnoujście ]

Powiązane tematy z artykułem: hotel vertigo gogolin luxmed dentysta remondis świnoujście