Architektura 21szego wieku : Stockholmsporten / Erik Giudice Architekci

Erik Giudice Architekci Architekci: Erik Giudice Architekci Lokalizacja: Sztokholm, Szwecja Sztuka: Charlotte von Poehl Krajobraz: Urbalab Różnorodność biologiczna: Naturföretaget Obszar projektu: 415 000 m.
Zdjęcia: Erik Giudice Architekci Centrum projektu to most dla pieszych i rowerzystów, który łączy dzielnice i wieś na czterech stronach drogi, dzieło sztuki i rzeźbiarski punkt orientacyjny: nowy symbol Sztokholmu.
.
Erik Giudice Architekci Sztuka współdziała ze wspaniałym krajobrazem i tworzy połączenie w czasie i przestrzeni między naturą, miastem i infrastrukturą.
Most staje się przejściem i miejscem spotkań, gdzie spektakularne i codzienne są ze sobą powiązane.
Lśniąca materialność mostu zmienia się w zależności od pozycji, ruchu i prędkości widza.
Most można oglądać z kilku różnych perspektyw: w kierunku falistej topografii Järvafield pojawia się jako dzieło sztuki lądowej, z dróg postrzeganych jako rzeźba dynamiczna, dla pieszych i rowerzystów przechodzących przez most tworzy kinetyczne doznania, a nocą staje się lekką instalacją.
.
Erik Giudice Architekci Metalowa siatka, która tworzy skórę mostu, pojawia się w zależności od geometrii w niektórych przypadkach prawie półprzeźroczystej, a pod pewnymi kątami jako masywna.
Tkanina przyciąga światło i kolory z otoczenia, różne warunki oświetleniowe w ciągu dnia i roku dają mostowi szeroką gamę kolorów i odcieni, od jasno żółtej jednej wczesnej wiosny rano do pomarańczowej o zachodzie słońca we wrześniu i szafranowej żółtej na tle zimowego śniegu .
Gdy zapada noc, zintegrowane oświetlenie zapewnia ciepłe, złote światło.
.
Erik Giudice Architekci Piaskowany metaliczny materiał nadaje połyskliwej powierzchni, ale brak odbić, które mogłyby spowodować problemy z bezpieczeństwem na drodze.
Po bokach mostów metalowa siatka tworzy ekran chroniący przed wiatrem i pogodą dla pieszych i rowerzystów.
Wysokość balustrady zwiększa się progresywnie z 1,5 m na ziemi do 3 m na najwyższym punkcie mostu.
.
Erik Giudice Architekci
[przypisy: poliuretan olkusz, akumulacja ciepła, poręka na wekslu ]

Powiązane tematy z artykułem: akumulacja ciepła poliuretan olkusz poręka na wekslu