Architektura 21szego wieku : China Mega City

Chiny mają plany dotyczące rozwoju największego miasta na świecie.
Proponowane.
Turn the Pearl River Delta into One.
Plan generalny połączy dziewięć miast tworzących metropolię o populacji około 42 milionów ludzi.
Integracja tego, co uważa się za produkcję w Chinach, usługi publiczne, w tym infrastruktura transportowa i opieka zdrowotna, zostaną zunifikowane, umożliwiając wszystkim mieszkańcom delty rzeki korzystanie z zasobów.
W ciągu najbliższych sześciu lat planowanych jest 150 dużych projektów infrastrukturalnych, w tym linia kolejowa ekspresowa, która połączy się z pobliskim Hongkongiem.
Projekty, w tym energia, woda, telekomunikacja, sieci transportowe.
Około dwudziestu dziewięciu linii kolejowych (ponad 3 100 mil) skracających czas dojazdu do pracy, a także usprawnień w szpitalach i szkołach – wszystko to pomoże stworzyć obszar miejski o powierzchni 16 000 mil kwadratowych.
Należy również rozwiązać problemy związane z zanieczyszczeniem wraz z cenami benzyny i elektryczności, przewidując stworzenie jednolitej polityki dla całej Delty Peral River.
.
Iwan Baan: Chodzi o to, że kiedy miasta są zintegrowane, mieszkańcy mogą swobodnie podróżować i korzystać z opieki zdrowotnej i innych udogodnień w różnych obszarach.
Pomoże to w bardziej równomiernym rozłożeniu przemysłu i miejsc pracy w całym regionie, a usługi publiczne będą również sprawiedliwie dystrybuowane.
wspólny starszy konsultant Ma Xiangming z Turn The Pearl River Delta Into One .
Dziewięć miast, które zostaną włączone do nowego megamiasto, i razem stanowiąc prawie jedną dziesiątą chińskiej gospodarki, obejmie Shenzhen, Foshan, Dongguan, Zhongshan, Zhuhai, Jiangmen, Huizhou i Zhaoqing.
W ramach tego nowego mega city będzie OMA.
S Shenzhen Stock Exchange, która jest obecnie w budowie i Zaha Hadid.
S Guangzhou Opera House.
.
OMA
[patrz też: fansuld, deska elewacyjna castorama, luxmed dentysta ]

Powiązane tematy z artykułem: deska elewacyjna castorama fansuld luxmed dentysta