Magazyn architektoniczny : University of North Florida Konkurs na Konkurs Kaplicy Uniwersyteckiej / OAD

Dzięki uprzejmości OAD We wniosku o kaplicę międzywyznaniową University of North Florida OAD stwierdziło, że głównym wyzwaniem było stworzenie czegoś więcej niż tylko imponującej kaplicy, ale samo w sobie, które podkreślałoby wyjątkowy charakter i odosobnienie strony.
.
Reakcja zespołu angażuje odwiedzających, zachęcając do nieskryptowanych poszukiwań i odkryć, stopniowo ujawniając witrynę, kaplicę i budynki z akcesoriami w miarę rozwijania się doświadczenia użytkownika.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W konkursie na projekt szukano projektów dla nie wyznaniowych obiektów do organizacji spotkań, medytacji, ślubów i innych kameralnych wydarzeń.
Usytuowany w odległym zakątku ruchliwego zewnętrznego kampusu Jacksonville, strona dowodzi podwyższonym półwyspem na małym jeziorze.
Otoczony pierścieniem ochronnych drzew sosnowych, obszar ten cieszy się wyjątkowym momentem odosobnienia w tętniącym życiem kampusie, mimo że znajduje się w głównym punkcie wjazdu.
Odludny charakter strony może być uważany za wadę w łączeniu się ze społeczeństwem i studentami, którzy bez innych sygnałów pozostaliby nieświadomi istnienia obiektu.
Usunięcie otaczających liści i odsłonięcie tego miejsca zniszczyłoby jednak jego piękno, spokój i odosobnienie.
Dzięki uprzejmości strategii OAD OAD powstaje opowieść o odkryciu, w której seria znaczników i pomników łączy się z użytkownikami w różnych skalach, zachowując jednocześnie izolowaną i chronioną domenę.
Pomnik iglicy przebija gęsty pierścień drzew, wznoszący się nad koroną na wysokość widoczną z sąsiedniej jezdni i poza nią.
Jedyny widoczny element z zewnątrz witryny, iglica nie ujawnia pełnej natury tego miejsca, ale po prostu i elegancko ogłasza swoją obecność, zaproszenie do dalszej eksploracji.
Dzięki uprzejmości OAD Następny znak, przy wejściu na stronę, jest pierwszym z wielu szaleństw.
pawilony zewnętrzne, punkty widokowe, platformy i rzeźby, które podkreślają niektóre aspekty witryny lub zachęcają do chwil pauzy i refleksji.
Orientując gości przybywających samochodem, struktura wejściowa prowadzi ich do biura administracyjnego.
Od tego momentu sieć ścieżek przemierza teren, otaczając centralny trawnik dla funkcji zewnętrznych.
Chociaż dostarczana jest ścieżka podstawowa, doświadczenie jest nieliniowe, a wiele ścieżek podrzędnych jest kierowanych do szaleństw lub zapewnia alternatywne trasy w witrynie, zachęcając odwiedzających do zbadania spokojnego krajobrazu lub podziwiając imponujące widoki na jezioro.
Dzięki uprzejmości OAD Ścieżka w końcu się kończy, gdy główna struktura kaplicy stopniowo objawia się przez drzewa.
Rozciąga się nad stawem, gdzie, usuwając tylko kilka odcinków naturalnego listowia, można podziwiać widoki na wodę i otaczające drzewa.
Zapewnia to nie tylko okoń, z którego można docenić miejsce, ale także doniosłe tło wydarzeń, takich jak wesela i spotkania duchowe.
Kaplica jest czystym wyrazem skupienia ku górze i czci, otoczona przez wzajemnie wspierające się stalowe przypory, które przenikają przez centralny szklany świetlik, kąpiąc się w świetle.
Dzięki uprzejmości OAD Przestronne przestrzenie zewnętrzne flankują każdy koniec kaplicy, zapewniając zadaszone lobby wejściowe, gdzie zwiedzający mogą gromadzić się przed i po wydarzeniach, oraz werandę z której dociera się do spokojnej laguny.
Obszary garderoby, toalety i funkcje usługowe znajdują się w sąsiednim skupisku budynków, które są zorientowane na stworzenie mniejszej, drugorzędnej przestrzeni zgromadzenia i przygotowania.
Plan strony Architektura: (OAD) Biuro Architektury i Projektowania Lokalizacja: Jacksonville, Floryda MEP Inżynieria: Ossi Myler Inżynieria Structural: Latitude 30 Inżynieria Budownictwo: Bowen Inżynieria lądowa Klient: University of North Florida Powierzchnia: 6,500 stóp kwadratowych Rok: 2012/2013
[podobne: malowanie podbitki, jakubas bus, fansuld ]

Powiązane tematy z artykułem: fansuld jakubas bus malowanie podbitki