Budownictwo wczoraj i dzis : Smart Geometries 2011 Copenhagen / UNStudio

W najbliższy weekend 2 kwietnia, Ben van Berkel z UNStudio zaprezentuje wykład podczas Smart Geometries 2011 w Kopenhadze.
wydarzenie koncentrujące się na roli parametryczności cyfrowej w eksperymentach architektonicznych i strategiach projektowania.
van Berkel, zapalony zwolennik projektowania obliczeniowego, skoncentruje się na projektach swojej firmy, takich jak Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie, projekt mieszanego wykorzystania Raffles City w Hangzhou i Star Place Luxury Shopping Plaza w Kaohsiung, aby zilustrować ich zastosowanie inteligentnych geometrii.
.
Projekt parametryczny sam w sobie nie jest tak interesujący, potrzebuje znaczenia, musimy połączyć możliwości wirtualne z tym, jak dyscyplinujemy rzeczywistość w nowy sposób – wyjaśnia van Berkel, modelując cyfrowo, pozwalając na większą innowacyjność, kreatywność i eksperymentując, van Berkel wyjaśnia, w jaki sposób takie technologie poprawiają komunikację na temat projektów w takim stopniu, że projektowanie i konstrukcja mogą być znacznie bardziej kompaktowe, przyspieszone i wydajne.
W latach 90.
byliśmy zafascynowani potencjałem tych nowych technik i ich zdolności do kontrolowania geometrii Jednak nasze zainteresowania nigdy nie koncentrowały się wyłącznie na geometrii, ani na samych technikach obliczeniowych, a nasze zainteresowanie polegało w dużej mierze na możliwości przeprowadzenia eksperymentów przestrzennych i sprawdzenia, w jaki sposób powstałe struktury mogą zostać skonstruowane – stwierdza van Berkel.
informacje o wykładzie, sprawdź stronę Smart Geometries.
[przypisy: castorama deski, pasta do podłogi, hotel vertigo gogolin ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama deski hotel vertigo gogolin pasta do podłogi