Budownictwo wczoraj i dzis : Co jest kotwicą domu w sobie / Andreas Fuhrimann i Gabrielle Hächler

Architekci Andreas Fuhrimann i Gabrielle Hächler opublikowali niedawno monografię przedstawiającą siedem budynków i ich filozofię projektowania.
Łatwo jest złapać się w fascynujące obrazy tej książki.
Mając niewiele więcej niż sklejki i betonu, ożywiają przestrzenie w sposób, który niewielu potrafi.
Pokazują, w jaki sposób jakość przestrzenna nie jest bynajmniej kwestią użytych materiałów.
Biorąc to pod uwagę, upewnij się, że odsunąłeś się od obrazów, ponieważ tekst nie powinien zostać pominięty.
Oprócz własnego wkładu, inni autorzy to: Kurt W.
Forster, Marie Theres Stauffer, Gianni Jetzer i Hubertus Adam.
Więcej o monografii po przerwie.
Prace Andreasa Fuhrimanna i Gabrielle Hächler dążą do zrównoważenia teorii z namacalnym.
Nigdy sztywno nie przywiązany do ścisłej filozofii projektowania, tworzą znośną architekturę, która wnosi życie w nawet najbardziej przyziemne aspekty codziennego życia.
W tym samym czasie ich projekty odkrywają większe i bardziej teoretyczne pomysły na projekt i życie.
Piszą: oscylacje pomiędzy rozważaniami teoretycznymi (połączone z nieustannym wyostrzaniem zmysłowej percepcji przez otoczenie) i zrelaksowanym dostosowaniem się do życia pozostają żądnym przygód i bardzo wymagającym balansowaniem, który wielokrotnie musi być opanowany, a który Denise Scott Brown trafnie wyraża co następuje: Architekt, który w ogóle nie dba o kontekst, jest chamem; ten, który dba tylko o kontekst, jest nudziarzem.
Motyw dotyczący bilansowania dotyczy innych tematów tej książki, w tym przestrzeni architektonicznej, złożoności, koloru i percepcji.
Na przykład wskazują na absurd Wittgensteina próbującego literalnie przetłumaczyć a priori idee Tractus Logico-Philosophicus na materiały budowlane i formy architektoniczne.
Pokazują, w jaki sposób późniejsze próby filozofa odzwierciedlają bardziej szczere podejście do architektury, i to jest równowaga Fuhrimanna i Hächlera obecnych w tej książce.
Artykuł Kurta W.
Forstera podaje biograficzne relacje Fuhrimanna i Hächlera.
Konto sprawia, że ich praca wydaje się nieuniknionym produktem ich wychowania i historii rodzinnych, choć nie bez nacisków, które towarzyszą rzeźbiarzom i architektom jako rodzicom.
W swoich indywidualnych pracach Marie Theres Stauffer i Ganni Jetzer koncentrują się na zdolności Fuhrimanna i Hächlera do tłumaczenia sztuki nowoczesnej i współczesnej na przestrzenie architektoniczne.
Zamiast bezpośredniego tłumaczenia, prace Fuhrimanna i Hächlera dostrzegają podobieństwa i różnice między architekturą a sztuką.
Podobnie jak Forster, Stauffer i Jetzer podkreślają tło Fuhrimanna i Hächlera i wskazują na korzyści wynikające z posiadania klientów, którzy są przyjaciółmi w społeczności artystów.
Jetzer pisze: Fakt, że artyści lubią mieszkać w swoich budynkach, może być postrzegany jako wielki komplement. Pisanie Hubertusa Adama zagłębia się w codzienną jakość, która często oddziela prace Fuhrimanna od Hächlera od skamieniałego esencjalizmu, który charakteryzuje współczesny szwajcarski budynek – architektury, która odlana z betonu opiera się na sztywnej stereometrii archetypowych ciał.
Wyjaśnia, że ciężkie korzystanie z betonu, stali i surowców często prowadzi ludzi do pomyłki w takich kategoriach jak Fuhrimann i Hächler.
Adam jest w stanie zilustrować, dlaczego tak nie powinno być.
Spis treści: Architekci 2/170.
i Artyści.
Dom na Üetliberg 22/176 Port w Riesbach 34/180 Dom wakacyjny na Rigi 50/184 Dom w Centralnej Szwajcarii 68/188 Müller Gritsch House 84/192 Presenhuber House 102/196 Cmentarz Budynek Erlenbach 123 Gabrielle Hächler Andreas Fuhrimann Synteza i Disjunktura 140 Kurt W.
Forster Architektura między ruchem a wizją 148 Marie Theres Stauffer na granicach architektury 156 Gianni Jetzer na temat przenikalności sztuki i architektury 162 Hubertus Adam Hybridizations w różnych zmysłów 203 Lista dzieł 214 Biografie Wydawca: Lars Müller Publishers Copyright: 2011 ISBN 978-3-03778-240-8 Strony: 216 Zobacz projekty Andreasa Fuhrimanna i Gabrielle Hächler na temat AD.
[podobne: gazeta malborska, poręka na wekslu, remondis świnoujście ]

Powiązane tematy z artykułem: gazeta malborska poręka na wekslu remondis świnoujście