Budownictwo i architektura : Biomass Odnawialne źródła energii / Gordon Murray Architekci

Dundee Gordon Murray Architects zostały zlecone przez Forth Energy, spółkę joint venture pomiędzy Forth Ports Plc i SSE (Scottish Southern Energy) w celu opracowania projektów koncepcyjnych dla serii nowych odnawialnych źródeł energii z biomasy w Szkocji w ich portach Dundee, Grangemouth, Rosyth i Leith na poparcie sekcji 36 wniosków.
Projekty mają łączną wartość budowlaną wynoszącą ponad miliard euro.
Każdy projekt jest rozwijany poprzez wyraźne badanie i zrozumienie procesów technologicznych związanych z eksploatacją zakładu, poprzez czerpanie inspiracji z fizycznego i historycznego otoczenia, w którym znajduje się każda instalacja, oraz poprzez intensywne badania nad historycznym precedensem elektrowni jako typologii budynku .
Dzięki temu każdy projekt ma unikalne rozwiązanie projektowe odpowiednie do jego funkcji i miejsca.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Szkic Dundee Dundee Dundee, odnosząc się do Miasta Odkrycia, ma długą i wybitną historię naukowych wysiłków.
Miejsce na elektrownię odnawialną znajduje się na tym samym nabrzeżu, na którym zbudowano Scott s Discovery, a pojęcie długiego statku na brzegu wody, które ma rozpocząć rejs naukowy, jest dość wyraźne w projekcie.
Główny korpus elektrowni unosi się nad nabrzeżem przy użyciu półprzezroczystych materiałów na niskim poziomie, podczas gdy główna kotłownia staje się ekspresyjną częścią panoramy Dundee Grangemouth Grangemouth Grangemouth to największy terminal kontenerowy w Szkocji.
Proponowane miejsce dla nowego zakładu jest obecnie również wykorzystywane do przechowywania kontenerów.
Tak więc oczywistym, ale właściwym posunięciem było uznanie kontenera ładunkowego za podstawowy element nowego zakładu, ułożony w taki sposób, aby zorientować wyższe elementy zakładu z dala od miasta na południu.
Półprzezroczysta forma rzeźbiarska zamyka najwyższe elementy, czytając jako część sekwencji elementów infrastruktury w okolicy, w tym koło Falkirk i windę dla łodzi Kelpie.
Rosyth Rosyth Jako dawna stocznia marynarki wojennej i pióro do likwidacji atomowych okrętów podwodnych, a teraz miejsce ostatecznej budowy nowych super przewoźników Royal Navy, projekt zakładu Rosyth czerpie inspirację z form wież okrętów podwodnych i lotniskowców.
Strona ma także silne połączenie z Forth Crossings, a zakład otwiera się, aby działać jako brama do Fife, a także umożliwić lepsze zrozumienie procesów wewnątrz.
Leith Leith W miejscu położonym na granicy miasta Edynburg, oraz zatoki Firth of Forth i Morza Północnego, forma roślinna jest podzielona na solidną bazę, która odnosi się w skali do otaczających struktur portowych, z wyższymi elementami wyrażonymi w bardziej dynamiczna forma, sugerująca morskie obrazy – chmury na horyzoncie, żagle wysokiego statku, krystaliczna powierzchnia góry lodowej.
Poprzez wyraźne rozróżnienie między elementami wysokiego i niskiego poziomu, wyższe poziomy można wyartykułować w celu zmniejszenia widocznej masy formy, wywołując wspomnienia dużych klipsów żaglowych, które kiedyś obsługiwały Port of Leith, podczas gdy struktury pamięciowe niższego poziomu byłyby powiązane do struktury istniejącego portu.
Aspiracją Forth Energy jest, aby cztery elektrownie odnawialne z biomasy zostały uruchomione do roku 2015.
[patrz też: deska elewacyjna castorama, budimet gorlice, luxmed dentysta ]

Powiązane tematy z artykułem: budimet gorlice deska elewacyjna castorama luxmed dentysta